Lexus LS nagrodzony za najlepsze wnętrze
08 Maj 2018

Lexus LS nagrodzony za najlepsze wnętrze

Flagowa limuzyna Lexus LS znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu „Wards 10 Best Interiors”

Magia wnętrza LC

Rok temu wśród dziesiątki samochodów nagrodzonych przez Wards Auto za najlepsze wnętrza znalazł się nowy Lexus LC 500, nazwany w laudacji „seksownym coupe o przełomowym designie”. Tworząc piątą generację swej flagowej limuzyny LS, Lexus poszedł za ciosem i – jak piszą dziennikarze Wards Auto – roztoczył magię wnętrza LC również w kabinie LS.


Redaktorzy WardsAuto wyróżnili nowego Lexusa LS

Wyróżnienie zostało przyznane za „jakość z najwyższej półki, widoczną od podłogi po podsufitkę”, zauważając radełkowane gałki, wielki środkowy ekran i konfigurowalną tablicę wskaźników, podkreślając, że auto jest zdecydowanie warte swojej ceny, choć nie należy ona do najniższych.

Nowy Lexus LS 500

Samochód wyposażony jest w 3,5 litrowy, benzynowy silnik V6 twin turbo o mocy 421 KM i momencie obrotowym 600 Nm, współpracujący z 10-biegową przekładnią automatyczną. Hybrydowa wersja Lexus LS 500h napędzana jest nową jednostką Multi Stage Hybrid System, dysponującą 3,5-litrowym silnikiem V6 i potężnym silnikiem elektrycznym, która łączy dynamikę z oszczędnością paliwa i niską emisją dwutlenku węgla.