Lexus LX 570 już w Polsce
27 Czerwiec 2018

Lexus LX 570 już w Polsce

Lexus LX 570 w edycji specjalnej był atrakcją wyjątkowego pokazu w salonie Lexus Kraków

Superluksusowy SUV rozpoczyna polską karierę

Debiutujący właśnie Lexus LX 570 po raz pierwszy trafia na polski rynek. To flagowy SUV Lexusa, a jednocześnie rasowy samochód terenowy ze stałym napędem na cztery koła – superluksusowy odpowiednik legendarnej Toyoty Land Cruiser J200. Zbudowane na solidnej ramie nadwozie, wykonane w znacznej mierze ze stali o podwyższonej wytrzymałości, odznacza się bardzo dużą sztywnością.


Napęd stanowi potężny benzynowy silnik V8

Jednostka o pojemności 5,7 litra, mocy 367 KM przy 5600 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 530 Nm przy 3200 obr./min. zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy i prędkość maksymalną 220 km/h. W układzie przeniesienia napędu zastosowano ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów i centralny mechanizm różnicowy typu Torsen.

Luksusowo wyposażona kabina

Kabina, w zależności od wersji, może pomieścić nawet do ośmiu pasażerów. Czterostrefowy układ klimatyzacji wykorzystuje dwa agregaty i 28 nawiewów. Zaprojektowany specjalnie dla tego modelu system dźwiękowy klasy premium Mark Levinson, wyposażony jest w 19 głośników. Za czynne bezpieczeństwo jazdy odpowiada zintegrowany pakiet Lexus Safety System +.