Lexus Performance Driving School
04 Czerwiec 2019

Lexus Performance Driving School

Poprzedni cykl Lexus Performance Driving School zakończył się w styczniu, a już teraz rusza kolejna odsłona programu

9 dni na torze Laguna Seca

Nowa edycja Lexus Performance Driving School oficjalne ruszy już w piątek 24 maja, a 25 i 26 odbędą się dwie kolejnesesje. W kalendarzu znalazły się ponadto daty 2, 3 i 4 sierpnia oraz 16, 17 i 18 listopada, zatem na 2019 rok zaplanowano sumie 9 wydarzeń. Wszystkie odbędą się na legendarnym, kalifornijskim torze Laguna Seca.

Spotkanie z rodziną F

W ręce uczestników kursu zostaną oddane jedne z najmocniejszych samochodów japońskiej marki. A będą to coupé RC F, flagowy gran tourer LC 500, a także sportowy sedan GS F. Wszystkie auta są napędzane 5-litrowym, wolnossącym silnikiem V8 o mocy ponad 460 KM. I wszystkie mają napęd wyłącznie na tylną oś, co w świecie sportowych aut jest synonimem wielkiej frajdy z jazdy.

Ogrom doświadczeń

Uczestnicy szkoły Lexusa zdobędą dużo przydatnej wiedzy i mocno napracują się za kierownicą sportowych aut. Każde wydarzenie rozpocznie się o 8:00 i zakończy dopiero o 17:00. W planach znalazły przede wszystkim próby na płycie poślizgowej, trening odpowiedniego hamowania i pokonywania zakrętów, a także nauka linii przejazdu po torze.