Supersportowy SUV Lexusa
13 Luty 2019

Supersportowy SUV Lexusa

Rodzina modeli F Lexusa może wkrótce powiększyć się o pierwszego SUV-a

Przedstawiciele Lexusa debatują

W ubiegłym roku Chika Kako, wiceprezes Lexus International i główna inżynier modelu UX przyznała, że Lexus UX - najmniejszy i najnowszy SUV japońskiej marki - ma potencjał, by stać się częścią rodziny sportowych modeli. W strukturach firmy trwa aktualnie debata, w jakim kierunku powinna zmierzać taka konstrukcja.


LX, RX, LF1

Lexus nie zdradza na razie, jakie auto jest najmocniejszym kandydatem do zasilenia szeregów rodziny F w sportowym wydaniu. Jeśli marka zdecyduje się postawić na auta off-roadowe, naturalnymi bazami mogą być oparte na ramie modele GX i LX. W przypadku konstrukcji stworzonej z myślą o osiągach drogowych - od modelu RX, po mniejszego NX-a i najmniejszego UX-a. Ostatecznym wyborem może okazać się w takim razie produkcyjna wersja tylnonapędowego konceptu LF-1 Limitless.


Lexus LQ - flagowy, mocny SUV

LF-1 Limitless to koncepcyjne auto zaprezentowane w Detroit na początku 2018 roku. Jego nadwozie zostało opracowane przez kalifornijskie studio Calty Design, konstrukcję przystosowano do przyjęcia różnego rodzaju napędu, a moc w założeniu jest przekazywana przede wszystkim na tylną oś. Model ma stać się flagowym SUV-em marki i najprawdopodobniej otrzyma nazwę LQ.