Lexus prezentuje supersportową limuzynę
04 Listopad 2015

Lexus prezentuje supersportową limuzynę

Nowy, 477- konny GS F został zaprezentowany na salonach w Detroit

Pomimo wspólnej płyty podłogowej z modelem GS, łatwo odróżnić jego nową, sportową odmianę. Od razu w oczy rzuci się ogromny grill, zmienione zderzaki, podwójne końcówki wydechu oraz spojler zamocowany na pokrywie bagażnika.

Samochód napędza nowoczesny, wolnossący silnik V8 o pojemności 5-ciu litrów. W zależności od aktualnego stylu jazdy, jednostka napędowa pracuje w jednym z dwóch cyklów: cyklu Atkinsona dla cichej i oszczędnej jazdy oraz cyklu Otto uruchamiającym się po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu. 32-zaworowa jednostka DOHC rozpędza limuzynę od 0 do 100 km/h w jedyne 4,5 sekundy !

Za pośrednictwem szybkiej, 8-mio stopniowej skrzyni automatycznej, napęd przenoszony jest na tylną oś. Dzięki łopatkom przy kierownicy, kierowca ma możliwość samodzielnej zmiany biegów. Skrzynia ma aż 4 tryby pracy: normalny, ekonomiczny, sportowy S oraz przeznaczony do jazdy po torze wyścigowym sportowy S+.

Jak przystało na japońską produkcję, wewnątrz samochodu panuje harmonia i elegancja. Na samym środku tablicy z zegarami znajduje się duży, czytelny obrotomierz. Co więcej, sportowego charakteru nadają kubełkowe fotele i karbonowe detale. Na środku deski rozdzielczej został zamontowany duży, kolorowy ekran. Bardzo ładnie został wkomponowany również analogowy zegar- pomiędzy kratkami środkowego nawiewu.

Lexus GS F ma mocną konkurencję ze strony Mercedesa E63 AMG, BMW M5 i Jaguara XFR-S