Lexus UX już w Polsce!
04 Październik 2018

Lexus UX już w Polsce!

Rozpoczyna się przedsprzedaż pierwszego kompaktowego crossovera Lexusa

Zupełnie nowa konstrukcja

UX jest pierwszym kompaktowym crossoveremLexusa, zatem samochód oparto na zupełnie nowej platformie GA-C. Cechuje się ona zwiększoną sztywnością i obniżonym środkiem ciężkości, co pozytywnie wpływa na właściwości jezdne. Samochód wyposażono również w zawieszenie bazujące na kolumnach McPhersona z przodu oraz podwójnych trójkątnych wahaczach poprzecznych z tyłu.

Napęd hybrydowy najnowszej generacji

Lexus UX jest dostępny w dwóch odmianach silnikowych. W wersji 250h crossover jest napędzany przez najnowszy, lżejszy i jeszcze bardziej kompaktowy napęd hybrydowy 4. generacji. W skład układu wchodzą 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i silnik elektryczny. Łączna moc takiego napędu to 180 KM, co pozwala hybrydowemu crossoverowi w wersji przednionapędowej rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 8,5 s.

Od 139 900 zł w przedsprzedaży

Ceny Lexusa UX w przedsprzedaży rozpoczynają się od 139 900 zł. Dla osób, które zdecydują się na zakup w ramach oferty przedsprzedażowej, przygotowano również specjalne oferty na wszystkie wersje wyposażeniowe i pakiety. Cena crossovera w regularnej sprzedaży wynosi minimum 153 000 zł za benzynową wersję UX 200 i co najmniej 162 000 zł za hybrydową odmianę UX 250h.