Lexus zaprezentował pierwszego minivana
20 Kwiecień 2019

Lexus zaprezentował pierwszego minivana

Model LM, czyli pierwsze w historii japońskiej marki auto tego segmentu, zadebiutował właśnie na Shanghai Motor Show

Prawdziwy minivan, prawdziwy Lexus

LM jest skrótem od słów Luxury Mover. Auto ma stylistkę spójną z innymi nowymi modelami Lexusa. Nadwozie zwraca uwagę sporym grillem, ostro zarysowanymi przednimi i tylnymi światłami, przetłoczeniami na bokach i charakterystycznymi chromowanymi wstawkami. Auto mierzy 5040 mm długości, 1850 szerokości i 1945 wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 3000 mm.

Bogate wyposażenie

Pasażerowie mogą podeprzeć ręce na obszernych podłokietnikach, a między nimi znalazł się panel sterowania pozycją fotela, klimatyzacją, funkcją masażu, podgrzewaniem i systemem audio. Nie zabrakło oczywiście nagłośnienia klasy premium Mark Levinson, pojemnej chłodziarki na napoje czy miejsca do przechowywania parasolki. W wersji 7-osobowej z tyłu auta znajduje się dodatkowy rząd z trzema siedzeniami.

W dwóch wersjach napędowych

Lexus LM jest dostępny z dwiema jednostkami napędowymi - motorem benzynowym i układem hybrydowym. W wersji LM 350 pod maskę luksusowego minivana trafił benzynowy silnik V6 3.5, który napędza przednie koła. Odmiana LM 300h bazuje na układzie hybrydowym z 2,5-litrowym silnikiem R4, który pracuje w cyklu Atkinsona. Hybrydowego Lexusa LM wyposażono w napęd na wszystkie koła E-Four.