Limitowana edycja modelu IS
15 Kwiecień 2019

Limitowana edycja modelu IS

Lexus przedstawia model IS 300 F Sport w limitowanej wersji Black Line Special Edition

Ciemne akcenty

Najmniejszego sedana Lexusa wyposażono w 18-calowe obręcze, pokryte ciemną powłoką Vapor Chrome, znaną również z flagowej limuzyny - modelu LS. Lexusa IS w tej wersji - niezależnie od koloru nadwozia - wyposażono również w czarne obudowy lusterek. A całe auto jest dostępne z trzema lakierami - Ultra White, Obsidian oraz Atomic Silver.

Wnętrze z charakterem

Lexus IS Black Line Special Edition wyróżnia się również nowym wyglądem wnętrza. Siedzenia wykonano ze specjalnego materiału NuLuxe, który ma mniejszy wpływ na środowisko i wykończono wstawkami w czerwonym kolorze. Czerwone elementy znajdziemy również na tunelu centralnym. Pod maską auta w wersji tylnonapędowej pracuje turbodoładowany silnik o mocy 245 KM, dobrze znany z europejskiego modelu IS 300. Auto występuje także w odmianie z napędem na wszystkie koła i 3,5-litrowym, ponad 260-konnym silnikiem V6.

Tylko 900 sztuk

Produkcja Lexusa IS Black Line Special Edition rozpoczęła się na początku lutego, a auto właśnie trafia do amerykańskich salonów. W tym roku na drogi wyjedzie maksymalnie 900 egzemplarzy sedana w tej limitowanej wersji. Lexus aktualnie nie podaje żadnych informacji o dostępności auta w Europie.