Limitowana Toyota GT86
28 Maj 2018

Limitowana Toyota GT86

Toyota Motor Poland przygotowała specjalną, limitowaną wersję sportowego modelu, nawiązującą do sportowego Yarisa GRMN

Toyota GT86 to cenione coupe

Samochód posiada tylny napęd i jest znany z wyjątkowych właściwości jezdnych. Toyota Motor Poland przygotowała specjalną, limitowaną wersję tego modelu, nawiązującą do sportowego Yarisa GRMN. To uhonorowanie debiutu sportowej marki Toyoty w Europie i podkreślenie unikatowej konstrukcji GT86.

Tradycja sportowych samochodów Toyoty

Inspiracją dla konstruktorów modelu, który zadebiutował na rynku w 2012 roku, jest bogata tradycja sportowych samochodów Toyoty – w szczególności coupe 2000GT i Corolli AE86. Wersja specjalna GT86 otrzymała lakierowanie nadwozia odwzorowane z ultrasportowego Yarisa GRMN, którego limitowana liczba 400 sztuk została sprzedana w ciągu zaledwie 72 godzin.

Samochód z motorsportem w genach

Toyota GT86 jest napędzana wolnossącym, 2-litrowym silnikiem typu bokser, który pozwolił dodatkowo obniżyć środek ciężkości pojazdu. Auto o mocy 200 KM rozpędza się do 100 km/h w 7,6 s. W 2017 roku Toyota GT86 została poddana faceliftingowi, który objął stylistykę nadwozia, wykończenie wnętrza wyższej jakości oraz większą pewność prowadzenia i komfort jazdy.