Macan w Europie
06 Październik 2018

Macan w Europie

Premiera nowego Porsche Macan w Europie

Premiera Porsche w Paryżu

Nowy Macan debiutuje z wydajnym 4-cylindrowym benzynowym silnikiem turbo o pojemności 2 litrów. Jednostka wyróżnia się udoskonaloną geometrią komór spalania i filtrem cząstek stałych. Silnik rozwija moc 245 KM i maksymalny moment obrotowy 370 Nm. W połączeniu z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową PDK, kompaktowy SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,7 s i osiąga prędkość maksymalną 225 km/h.

Na nowo zestrojone podwozie zapewnia jeszcze lepszy balans

Jedną z najmocniejszych stron Porsche Macan pozostaje jego dynamika jazdy. Wszechstronnie zmodyfikowane podwozie zapewnia większy komfort i sprawia, że kompaktowy SUV jest jeszcze przyjemniejszy w prowadzeniu. Co typowe dla samochodów sportowych, wyposażono go w ogumienie o zróżnicowanych wymiarach na przedniej i tylnej osi.

Wygładzony design z kompletnym oświetleniem LED i nowymi kolorami lakieru

Zgodnie z DNA designu Porsche nowy Macan otrzymał trójwymiarowy panel LED z tyłu nadwozia. W tożsamość marki wpisują się również charakterystyczne, czteropunktowe światła hamowania. Zaprojektowane na nowo przednie lampy standardowo korzystają z oświetlenia LED-owego, a na życzenie dostępne są z adaptacyjnym układem dystrybucji światła Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus). Także przedni pas Porsche Macan został kompleksowo przeprojektowany – optycznie wydaje się teraz jeszcze szerszy.