Mazda z Apple CarPlay i Android Auto
19 Sierpień 2018

Mazda z Apple CarPlay i Android Auto

Mazda wprowadza integrację z Apple CarPlay i Android Auto

MZD Connect

Multimedialny system rozrywki i łączności MZD Connect, w który wyposażone są wszystkie nowe samochody Mazda, otrzymał możliwość integracji z aplikacjami Apple CarPlay oraz Android Auto. Teraz dostęp do funkcji telefonu, wysyłanie i odbieranie wiadomości, odtwarzanie plików audio oraz korzystanie z nawigacji w telefonie podczas jazdy samochodem będzie wygodniejsze.

Aktualizacja systemu

Wszyscy posiadacze samochodów Mazda, wyposażonych w system MZD Connect, mogą teraz skorzystać z opcji aktualizacji systemu, bazując na aplikacji Apple CarPlay oraz Android Auto. Interfejs obu rozwiązań może być obsługiwany za pośrednictwem ergonomicznego systemu sterowania HMI (pokrętło wielofunkcyjne). Istnieje także możliwość obsługi Apple CarPlay z poziomu ekranu dotykowego systemu MZD Connect.

Wygoda i szybki dostęp do potrzebnych funkcji

Interfejsy aplikacji Apple CarPlay oraz Android Auto przygotowane zostały z myślą o zapewnieniu wygody i szybkiego dostępu do funkcji używanych podczas prowadzenia auta, jak usługi Siri czy interfejs sterowania głosem Google, wybór języka aplikacji, wzbogacone funkcje nawigacji z bazą miejsc wartych uwagi na wybranej trasie i bieżącą aktualizacją map.