Nowy SUV Mazdy w Genewie
07 Luty 2019

Nowy SUV Mazdy w Genewie

Nowy kompaktowy SUV Mazdy będzie miał światową premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie

Drugi model z gamy nowej generacji

Nowy model wyróżnia bardziej dojrzałą stylistyką projektowania KODO oraz najnowszymi technologiami strukturalnymi Mazdy, określanymi razem jako Architektura SKYACTIV-VEHICLE. W gamie jednostek napędowych zaprezentowane zostaną najnowsze silniki SKYACTIV, w tym jednostka SKYACTIV-X z rewolucyjną technologią SPCCI (Spark Plug Controlled Ignition - czyli zapłonu samoczynnego sterowanego świecą zapłonową).

Jubileuszowa edycja Mazdy MX-5

W tym roku w Genewie odbędzie się także europejski debiut jubileuszowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu. Świętująca trzy dekady od swojej światowej premiery podczas Chicago Motor Show w 1989 roku, Mazda MX-5 jest najpopularniejszym roadsterem w historii, z ponad milionem egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Na stoisku nie zabraknie całkowicie nowej Mazdy 3

Mazda 3 w wersji hatchback i sedan są pierwszymi modelami nowej generacji marki. To pierwsze samochody fabrycznie wyposażone w silnik SKYACTIV-X z innowacyjną technologią SPCCI, gwarantującą szybszą pierwszą reakcję na dodanie gazu, duży moment obrotowy, liniową odpowiedź na otwarcie przepustnicy oraz swobodę w nabieraniu obrotów. Silnik wspomagany jest nowym, inteligentnym systemem Mazdy nazwanym M Hybrid, który sprzyja zwiększeniu oszczędności paliwa.