Mazda3 z najwyższym wyróżnieniem
06 Kwiecień 2019

Mazda3 z najwyższym wyróżnieniem

Nowa Mazda3 zdobyła nagrodę „Red Dot: Best of the Best” w tegorocznej edycji konkursu Red Dot na najlepiej zaprojektowane produkty

Szczególne wyróżnienie

Najwyższe wyróżnienie w konkursie przyznawane jest produktom, których wzornictwo jest przełomowe i wizjonerskie. Kompaktowy model nowej generacji Mazdy dołącza do rosnącej gamy nagrodzonych modeli japońskiego producenta, zaprojektowanych zgodnie z założeniami stylizacji Kodo – Dusza Ruchu.

Nawiązując do japońskiej estetyki

Projektanci Nowej Mazdy 3 wyeliminowali z nadwozia wszelkie zbędne przetłoczenia, by wydobyć grę światła i cienia oraz refleksy na płaszczyźnie bocznej nadwozia. Podejście „mniej znaczy więcej” zostało zastosowane w projekcie całego samochodu. Na przykład elementy, takie, jak reflektory przednie i tylne światła, charakteryzuje uproszczona, czysta stylistyka wolna od zbędnych dodatków.

Yasutake Tsuchida, główny stylista nowego modelu:

To więcej niż dążenie do minimalizmu. Prezentacja tak czystego projektu wymaga znaczącego wysiłku i doskonalenia metodą prób i błędów. Takie dzieło, w naszym odczuciu, może zostać stworzone tylko jako efekt pracy ludzkich rąk i modelowania w glinie.