Mercedes C Coupe w nowej odsłonie AMG
03 Wrzesień 2015

Mercedes C Coupe w nowej odsłonie AMG

Sportowy powiew prestiżu

Wraz z najnowszym Mercedesem Klasy C Coupe, pojawia się prawdziwa bestia- mowa o sportowym modelu AMG. Z racji tego, że największa sprzedaż modeli AMG przypada właśnie na C klasę, producenci zadbali, by brzmienie silnika V8 Biturbo, w połączeniu z dynamicznym wyglądem samochodu, powodowało szybsze bicie niejednego serca.

Najmocniejsze wersje C Klasy Coupe ze znaczkiem AMG poznamy po większym spojlerze z tyłu, widocznymi za felgami żółtymi zaciskami hamulcowymi, czterech sportowych końcówkach wydechu oraz specyficznym pakiecie aerodynamicznym zderzaków oraz progów i kokpicie niczym z samolotu.

Obydwie wersje samochodu tj. C 63 oraz C 63 S zasila cztero-litrowe V8 biturbo. Różnica między modelami wynika z osiąganej mocy maksymalnej, która w pierwszym przypadku wynosi 476 KM i 650 Nm momentu obrotowego, a w drugim zawrotne 510 KM i 700 Nm momentu. Dzięki zwiększeniu mocy, przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 4,1 sekundy, czyli o 0,1 sekundy krócej, niż w przypadku wersji słabszej.

Prędkość samochodu została ograniczona do 250 km/h, jednak za dopłatą możliwe jest jej odblokowanie, przez co samochód rozpędza się aż do 290 km/h.

Oficjalna premiera Mercedesa C63 AMG w wersji sedan i kombi ma mieć miejsce podczas jesiennego Salonu Samochodowego w Paryżu, tuż na początku października.