Modernizacja zakładów Škody
12 Sierpień 2018

Modernizacja zakładów Škody

Kolejny etap modernizacji zakładów produkcyjnych Škoda Auto zakończony sukcesem

Nowa infrastruktura w zakładach Škody

W ramach projektuPrzemysł 4.0.” zakończono kolejny etap modernizacji produkcji Škoda Auto. W przerwie wakacyjnej unowocześniono oraz powiększono zakłady produkcyjne w Mlada Boleslav, Kvasinach oraz Vrchlabi. Nowa infrastruktura pomogła rozwiązać między innymi wyzwanie związane z zatłoczeniem w okolicach Kvasin. Obecnie wszystkie zakłady funkcjonują już w pełnym zakresie.

Optymalizacja produkcji

W zakładzie produkcyjnym w Mlada Boleslav kilkaset pracowników zajmowało się optymalizacją produkcji i technologii serwisowej. Zadanie obejmowało sprawdzenie systemów wentylacyjnych, opróżnianie zbiorników z odpadami oraz przeprowadzenie niezbędnych napraw przy drodze transportowej. Ponieważ w okresie pracy cała produkcja działa na najwyższych obrotach, wszelkie prace związane z naprawą lub usprawnieniem mogą być przeprowadzane wyłącznie w sezonie urlopowym.

Nowa linia lakiernicza

Podczas przerwy wakacyjnej, zakład w miejscowości Kvasiny został wyposażony w nową linię lakierniczą. Obecnie działa ona z wykorzystaniem metody "Bell-Bell", która zwiększa wydajność podczas nakładania różnych warstw nawierzchniowych oraz redukuje ilość zużytych materiałów o kilogram. Oprócz dbania o środowisko naturalne, funkcja zapewnia wysokiej jakości wykończenie i ochronę pojazdu.