Następca Lexusa LFA
07 Kwiecień 2019

Następca Lexusa LFA

Lexus pracuje nad wyraźnie mocniejszą i bardziej ekstremalną odsłoną modelu LC

Nadchodzi coś wielkiego

Szybkie nadejście Lexusa LC F zwiastują informacje podane przez amerykański portal CarBuzz. W czasie prezentacji nowego Lexusa RC F Track Edition w kalifornijskim Palm Springs, na chwilę wyświetlono zdjęcie zamaskowanego modelu LC. Auto przypominało prototyp przyłapany w zeszłym roku na testach.

Wyczekiwana premiera

Pierwsze plotki o Lexusie LC F pojawiły się niedługo po premierze modelu LC. Dyskusja rozgorzała na początku 2017 roku, kiedy japońska marka złożyła w urzędzie patentowym Unii Europejskiej wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego LC F. A zdjęcia przyłapanego na drogowych testach, częściowo zakamuflowanego Lexusa LC, które obiegły media rok później tylko rozbudziły wyobraźnię analityków i fanów sportowych aut.

Następca Lexusa LFA

Lexus nie zdradza na razie żadnych szczegółów dotyczących modelu LC F, ale auto z pewnością będzie znacznie mocniejsze od 477-konnego, “zwykłego” LC 500. Plotki mówią, że samochód będzie napędzany 4-litrowym silnikiem V8 twin-turbo, którego moc przekroczy 600 KM. To oznacza, że auto stanie się najmocniejszym drogowym samochodem w historii Lexusa i na tym polu zdetronizuje kultowego LFA.