Niemiecki poligon Lexusa
31 Lipiec 2018

Niemiecki poligon Lexusa

Fotoreporterom udało się uchwycić na niemieckich drogach zamaskowane kamuflażem prototypy aż trzech sportowych samochodów Lexusa

Sportowy Lexus LC F

Pierwszy ze sfotografowanych w Niemczech samochodów to prototyp wyczynowego Lexusa LC F. Z profilu auto niewiele się różni od zwykłego LC 500, natomiast od przodu widać prowizoryczne wycięcia w zderzaku, stanowiące wloty powietrza. Świadczy to o zastosowaniu silnika o większej mocy, a więc i większej emisji ciepła, co w zasadzie jednoznacznie potwierdza, iż jest to LC F.


Lexus RC F GT Concept

Drugie auto to zamaskowana przedseryjna wersja wyczynowego Lexusa RC F GT Concept, opracowywanego równolegle ze standardowym RC. Przygotowany do wyścigów torowych samochód ma ten sam pięciolitrowy, wolnossący silnik V8 o mocy 477 KM, co zwykły RC F, jednak ze zmodyfikowanymi pod kątem wyścigów układami chłodzenia i smarowania oraz sportowym wydechem. Auto zyskało wyścigowe zawieszenie o regulowanej charakterystyce i stałe tylne skrzydło.


Fabryczny tuning

Trzeci uchwycony w obiektywie samochód to Lexus RC F SPORT, czyli efekt fabrycznego tuningu RC, dostępny zarówno w wersji RC 300 F SPORT z dwulitrowym silnikiem turbo, jak i RC 300h F SPORT z napędem hybrydowym. Skromne maskowanie – oklejone kamuflażem są tylko przedni i tylny zderzak – świadczy o tym, że mamy do czynienia z prototypem odświeżonej wersji modelu.