Nissan na Poznań Motor Show 2019
27 Marzec 2019

Nissan na Poznań Motor Show 2019

W Poznaniu Nissan zaprezentuje swoje nowości

Elektromobilność będzie tematem przewodnim

Centralne miejsce stoiska japońskiego producenta zajmie specjalna wersja najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie – wyścigowy Nissan LEAF NISMO RC. W Poznaniu nie zabraknie również nowego Nissana LEAF e+ o większej mocy i zasięgu, a także egzemplarza, którym słynny podróżnik, Marek Kamiński, przejechał do Japonii i z powrotem w ramach No Trace Expedition. Nissan pokaże także inne nowości w gamie, w tym modele Micra N‑Sport i Qashqai N‑Motion.

Atrakcja stoiska - Nissan LEAF NISMO RC

Największą atrakcją ekspozycji na targach będzie Nissan LEAF NISMO RC, czyli ekstremalna wersja popularnego „elektryka”. Ten fascynujący, wyścigowy samochód powstał na bazie nowego Nissana LEAF, zapożyczając z niego zaawansowane akumulatory oraz elementy elektrycznego zespołu napędowego. Nissan LEAF NISMO RC posiada dwa silniki elektryczne zamontowane w przedniej i tylnej części podwozia, generujące łączną moc 240 kW oraz 640 Nm momentu obrotowego, napęd na wszystkie koła oraz dynamiczne nadwozie.

Nissan LEAF z większym zasięgiem

W Poznaniu Nissan zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce najnowszą odmianę modelu LEAF. Po ogromnym sukcesie modelu drugiej generacji, koncern wprowadza na rynek nową wersję – Nissana LEAF e+. Najpopularniejszy na świecie bezemisyjny samochód zyskał większy akumulator o pojemności 62 kWh, oferujący o 25% większą gęstość energii w porównaniu ze standardową wersją modelu.