Nissan Patrol ustanowił kolejny rekord
24 Listopad 2018

Nissan Patrol ustanowił kolejny rekord

Nowy Rekord Świata Guinnessa w kategorii „największy pokaz synchronicznego tańca samochodowego”

Nagroda została przyznana za pokaz

W trakcie pokazu, największa liczba samochodów poruszała się w zsynchronizowany sposób w jednej formacji. W próbie pobicia rekordu uczestniczyło 180 Nissanów Patroli, które jeżdżąc w zgranym układzie utworzyły kształt ogromnego pustynnego sokoła. To już trzeci Rekord Świata Guinnessa w historii kultowego Nissana Patrola.

Rekord na arabskiej pustyni

Nissan ustanowił nowy rekord na stadionie The Sevens w Dubaju, poprawiając poprzedni rekord świata w tej kategorii o 36 samochodów. Pod kierunkiem międzynarodowego kierowcy wyścigowego Axcila Jefferiesa, dwa koncentryczne rzędy samochodów poruszały się w przeciwnych kierunkach wokół konturu sokoła, pokonując łącznie 1476 metrów. Kształt utworzony przez 180 Nissanów Patroli mierzył 175,5 na 225 metrów. Z góry figura wyglądała jak ogromny sokół szybujący nad piaskami arabskiej pustyni.

Trzeci Rekord Świata Guinnessa zdobyty przez Patrola

We wrześniu 2015 roku samochód ten pobił rekord w najszybszym wjeździe na 100‑metrową wydmę, zdobywając jej szczyt w zaledwie 4,9 sekundy. Pierwszy tytuł pochodzi z sierpnia 2013 roku, kiedy to w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Szardży w ZEA Nissan Patrol przeholował najcięższy samolot na świecie na dystansie 50 metrów.