Nissan pomaga zobaczyć niewidzialne
17 Styczeń 2019

Nissan pomaga zobaczyć niewidzialne

Futurystyczna technologia samochodu podłączonego do Internetu łączy świat realny z wirtualnym, aby pomóc kierowcy „zobaczyć niewidzialne”

Invisible-to-Visible

I2V - „niewidzialne na widzialne” to futurystyczna technologia opracowana w ramach Nissan Intelligent Mobility, czyli podejścia firmy do zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem. I2V demonstruje gościom targów CES przyszłość jazdy samochodem poprzez interaktywną, trójwymiarową i dającą poczucie zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości symulację na stoisku Nissana.

I2V będzie wspierał klientów...

...łącząc informacje z czujników na zewnątrz i wewnątrz pojazdu z danymi pochodzącymi z chmury. Pozwala to nie tylko monitorować bezpośrednie otoczenie, ale także przewidywać to, co dopiero ma pojawić się na drodze i w jej pobliżu — nawet jeżeli na razie jest schowane za budynkiem lub za rogiem. Aby uatrakcyjnić prowadzenie samochodu, wskazówki są podawane w interaktywny „ludzki” sposób — na przykład przez awatary pojawiające się w kabinie.

Tetsuro Ueda, szef ekspertów w Centrum Badawczym Nissana:

Pomagając zobaczyć to, co niewidzialne, I2V zwiększa poczucie pewności na drodze i sprawia, że prowadzenie samochodu dostarcza więcej przyjemności” — powiedział i dodał: „Funkcje interaktywne tworzą doświadczenie dopasowane do zainteresowań i stylu jazdy kierowcy, gdyż można z nich korzystać według indywidualnych upodobań.”