Nissan włącza największą dachową baterię
19 Grudzień 2018

Nissan włącza największą dachową baterię

Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie

Instalacja na dachu Centrum Części Zamiennych Nissan Motor

Instalacja składa się z prawie 9000 paneli fotowoltaicznych i może wytworzyć w ciągu roku energię elektryczną, która wystarczyłaby do zasilenia 900 gospodarstw domowych. Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych pozwala ograniczyć emisję CO2 z obiektu. Szacuje się, że dzięki solarnemu dachowi emisja tego gazu do atmosfery zmniejszy się o 1,17 mln kilogramów rocznie.

Solarny dach o ogromnej powierzchni

Solarny dach, zdolny zaspokoić prawie 70% rocznego zapotrzebowaniaNMPC na energię, stanowi ważny kamień milowy w dążeniu Nissana do tego, by działalność firmy w całej Europie była bardziej przyjazna dla środowiska. Ponadto energia wytwarzana przez niektóre panele będzie trafiać wprost do krajowej sieci elektroenergetycznej.

Francisco Carranza, dyrektor zarządzający Nissan Energy:

W całej Europie Nissan stara się ograniczać oddziaływanie swoich zakładów i obiektów na środowisko. Dziś mamy przyjemność potwierdzić uruchomienie solarnego dachu w naszym centrum części zamiennych w Amsterdamie”.