Toyota Corolla Sedan
18 Listopad 2018

Toyota Corolla Sedan

Nowa Corolla Sedan dołącza do rodziny Toyoty Corolli

Toyota prezentuje nową Corollę Sedan

Nowy model dołącza do gamy nadwoziowej Corolli 12. generacji. Europejska publiczność po raz pierwszy ujrzała nowy kompakt Toyoty na Salonie Samochodowym w Genewie w marcu 2018 roku, gdzie zadebiutowała Corolla Hatchback. Następnie swoją premierę miała Corolla Touring Sports (kombi) na targach w Paryżu w październiku tego roku.

Przestronna wersja nadwoziowa

Corolla Sedan ma takie samo przestronne, ergonomiczne wnętrze jak Hatchback i Touring Sports. Wyróżnia się ono wysoką jakością sensoryczną i zaawansowaną technologią. Sedan ma wydłużony rozstaw osi 2700 mm, podobnie jak Touring Sports, dzięki czemu pasażerowie z tyłu mają sporo miejsca na nogi.

Hybryda i silnik benzynowy

Niewymagający ładowania z zewnętrznej sieci układ hybrydowy z silnikiem benzynowym 1,8 l ma moc 122 KM. Corolla w tej wersji jest cicha, dynamiczna i łatwa w obsłudze – wystarczy tankowanie na stacji benzynowej, aby korzystać z samego silnika elektrycznego nawet przez połowę czasu jazdy. Udoskonalony silnik benzynowy 1,6 l łączy szybkie reakcje na przyspieszenie z dużą wydajnością. Jego moc wynosi 132 KM, a średnie zużycie paliwa to 5,8 l/100 km wg NEDC (6,1 l/100 km wg WLTP).