Nowa epoka w historii Corolli
01 Wrzesień 2018

Nowa epoka w historii Corolli

W 2019 roku, wraz z debiutem nowej generacji kompaktowej Toyoty, nazwa Corolla obejmie wszystkie wersje nadwozia

Nowa generacja kompaktowej Toyoty

Wersja hatchback, kombi i sedan będzie od 2019 roku na całym świecie nosiła nazwę Corolla. Nowy model o nowoczesnej konstrukcji i śmiałym designie wzmocni pozycję Corolli jako najpopularniejszego samochodu w historii. Wraz z premierą nowej generacji Corolli w pierwszej połowie 2019 roku, Toyota rezygnuje z nazwy Auris, obecnej do tej pory m.in. w Europie.

Inauguracja nowego nazewnictwa

Nowe nazewnictwo będzie towarzyszyło wprowadzeniu do modelu innowacyjnej, modułowej platformy TNGA (Toyota New Global Architecture), która zastąpi dotychczasowe trzy różne platformy. TNGA wprowadza nowe wytyczne w kwestii opracowywania części i ich mocowania na platformie, co znacznie ułatwia tworzenie kolejnych modeli oraz zwiększa swobodę projektantów.

Dr Johan van Zyl, prezydent i CEO Toyota Motor Europe:

Koncepcja TNGA wnosi zupełnie nowy wymiar do nowej generacji naszych kompaktów. Corolla jest znana z wyjątkowej jakości, trwałości i niezawodności – technologia TNGA zwiększa jej atrakcyjność, zapewniając wyróżniający się styl, wyrafinowane wnętrze, większą dynamikę jazdy i mocne, a przy tym wydajne napędy hybrydowe”.