Nowa flota wodorowych taksówek
20 Maj 2019

Nowa flota wodorowych taksówek

Wodorowe Toyoty Mirai taksówkami w Kopenhadze

Bezemisyjne taksówki

Osiem wodorowych Toyot Mirai trafiło do firmy taksówkowej DRIVR w Kopenhadze. Elektryczne sedany Toyoty zasilane ogniwami paliwowymi w stolicy Danii to kolejna flota tych samochodów, udostępniona szerokiej rzeszy użytkowników. To także element dążenia krajów skandynawskich do całkowitej wymiany parku taksówek na auta bezemisyjne do 2025 roku.

Transport wodorowy w Danii

W tym roku rząd Danii zaprezentował plan wprowadzenia do branży taksówkowej 300 samochodów bezemisyjnych. Projekt będzie realizowany w 2019 i 2020 roku. Pierwsze samochody z tej puli trafiły już do opartego na aplikacji mobilnej serwisu taksówkowego DRIVR. Osiem egzemplarzy wodorowej Toyoty Mirai służy mieszkańcom Kopenhagi. Mirai jest napędzany silnikiem elektrycznym, który czerpie energię z ogniw paliwowych.

Haydar Shaiwandi, CEO firmy DRIVR:

Jesteśmy najbardziej ekologiczną firmą taksówkową w Danii. Ponad 80% naszych samochodów to auta hybrydowe lub wodorowe. Mam nadzieję, że pasażerowie będą coraz częściej sięgać po nasze usługi, aby poruszać się najbardziej przyjaznymi środowisku samochodami na rynku”.