Nowa Honda CR-V
02 Czerwiec 2018

Nowa Honda CR-V

Zupełnie nowy, stworzony z myślą o tym dziedzictwie model, który w Europie pojawi się pod koniec roku, będzie najbardziej komfortowym i funkcjonalnym CR-V w historii

Na początku procesu projektowania nowego CR-V

Inżynierowie Hondy dokonali poważnych modyfikacji w platformie pojazdu. Koła zaprojektowano bliżej narożników samochodu, w wyniku czego rozstaw osi urósł o 40 mm, prześwit również zwiększono o 40 mm. Ta zmiana rozstawu osi, wraz ze wzrostem szerokości pojazdu o 35 mm, uwolniła dodatkową przestrzeń dla pasażerów, bez zwiększania długości auta w stosunku do jego poprzednika.


Lepiej wykorzystana przestrzeń pasażerska

Dodatkowa przestrzeń w kabinie została dobrze wykorzystana. Pasażerowie pierwszego rzędu foteli mogą się cieszyć dodatkowym miejscem nad głowami (+5 mm) i szerszą o 16 mm przestrzenią na wysokości bioder. Dystans między przednimi a tylnymi pasażerami wydłużył się o 50 mm, a bardziej płaski zbiornik paliwa, umieszczony przed tylnymi kołami, dał kolejne 50 mm przestrzeni na nogi.


Po raz pierwszy wersja siedmiomiejscowa

Modele benzynowe CR-V będą dostępne w wersji siedmiomiejscowej, przy czym wszystkie trzy rzędy siedzeń wyposażono w funkcją zmiany kąta oparcia, zapewniającą wszystkim pasażerom komfortowe podróżowanie na długich dystansach. Siedzenia w drugim rzędzie przesuwają się wzdłużnie o 150 mm dla stworzenia wygodnej, odpowiednio szerokiej drogi do kabiny dla pasażerów trzeciego rzędu i wystarczającej przestrzeni do podróżowania, nawet dla osób dorosłych.