Nowa Mazda3 w polskich salonach
03 Marzec 2019

Nowa Mazda3 w polskich salonach

Trzy miesiące od światowej premiery podczas Los Angeles Auto Show, Nowa Mazda3 trafiła do salonów sprzedaży w całej Polsce

Architektura Skyactiv-Vehicle

W pierwszej kolejności klienci mogą obejrzeć i przymierzyć się do wersji hatchback z najnowszym wysokowydajnym silnikiem benzynowym 2.0 Skyactiv-G o mocy 122 KM, który wspomagany jest przez nowy system M Hybrid. System ten, złożony z silnika elektrycznego, akumulatora litowo-jonowego i przetwornicy prądu, zdecydowanie obniża zużycie paliwa i sprzyja jego jeszcze większej oszczędności dzięki ponownemu wykorzystywaniu energii odzyskiwanej podczas hamowania.

Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland:

Niezaprzeczalnym atutem Nowej Mazdy 3 jest wyróżniające się wykonanie wnętrza, które ma zbliżać nas do segmentu premium. Warto wspomnieć też o najbogatszym w klasie wyposażeniu standardowym, obejmującym m.in. kolorowy wyświetlacz head-up, cyfrowe zegary, nowy system multimedialny MZD Connect z ekranem o przekątnej 8,8 cala z nawigacją satelitarną i systemem Apple Carplay/Android Auto, adaptacyjny tempomat, system monitorujący martwe pole w lusterkach czy reflektory i światła wykonane w technologii LED.

Wersja sedan i nowa jednostka napędowa

Jeszcze przed wakacjami do sprzedaży na polskim rynku trafi także Nowa Mazda3 w wersji sedan, a w drugiej połowie roku zadebiutuje przełomowe rozwiązanie w ofercie Mazdy, czyli silnik benzynowy 2.0 SKYACTIV-X. Ta jednostka nowego typu łączy w sobie zalety silników benzynowego i Diesla, a jego nowatorski układ zapłonowy SCCI (Spark-Controlled Compression Ignition) umożliwia dobranie takich przełożeń skrzyni biegów, które podnoszą osiągi bez zwiększania spalania i emisji.