Nowa Toyota Supra sprzedana na aukcji
24 Styczeń 2019

Nowa Toyota Supra sprzedana na aukcji

Pierwszy egzemplarz debiutującej w tym roku Toyoty GR Supry nowej generacji został sprzedany na aukcji charytatywnej za 2,1 miliona dolarów

Toyota GR Supra

5. generacja legendarnego sportowego modelu, zadebiutowała na targach w Detroit 14 stycznia. Równocześnie Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień na nowy model, jednak pierwszego egzemplarza, który opuścił fabrykę w Grazu, nie można było kupić w salonie. Samochód został właśnie sprzedany podczas 48. edycji dorocznej aukcji Barrett-Jackson w Scottsdale za kwotę równą niemal 8 milionów zł.

Bob Carter, wiceprezydent ds. sprzedaży Toyota Motor North America:

Kiedy Toyota wprowadza na rynek samochód o takim znaczeniu, mamy tylko jedną szansę, by właściwie uczcić to wydarzenie. Ta aukcja była doskonałą okazją do oddania nowej Suprze należnych honorów. W ten sposób świętowaliśmy powrót legendy po niemal 2 dekadach przerwy. Fani sportowych samochodów marzyli, by usiąść za kierownicą nowej Supry. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią spełnienia tych marzeń.

Pierwszy egzemplarz nowej Supry to wyjątkowy samochód

Pierwszy egzemplarz jako jedyny został oznaczony numerem VIN o zakończeniu 20201. Cyfry 2020 reprezentują rok modelowy, zaś cyfra 1 oznacza, że jest to pierwsza Supra nowej generacji. Samochód otrzymał szary matowy lakier Storm Grey, czerwone lusterka boczne i czarne matowe obręcze kół z lekkich stopów. Wnętrze zostało wykończone w czerwonej tonacji z elementami z włókna węglowego.