Nowe BMW serii 3 Limuzyna
28 Sierpień 2018

Nowe BMW serii 3 Limuzyna

Test wytrzymałościowy w „Zielonym Piekle”

Nowa generacja BMW serii 3 na torze

W przypadku testów dynamicznych i ustawień możliwa była tylko jedna opcja: legendarna Pętla Północna toru Nürburgring. Próby w „Zielonym Piekle” są tradycyjnie testem wytrzymałościowym napędu i zawieszenia nowych modeli BMW. Dla zakamuflowanych prototypów nowego BMW serii 3 Limuzyna przygotowano szczególnie obszerny program testowy.

Sportowy charakter

Koncepcja tego czterodrzwiowego modelu pokazuje, jak bardzo proces projektowania nowego BMW serii 3 Limuzyna ukierunkowany był na uzyskanie sportowego charakteru auta. Środek ciężkości obniżony został o około 10 mm w stosunku do poprzedniego modelu, masa pojazdu rozłożona jest na osie w zrównoważonych proporcjach 50 : 50, a masa całkowita jest mniejsza aż o 55 kg od poprzednika.

Udoskonalony silnik 4-cylindrowy

Najciekawszym elementem oferty silników jest gruntownie zmodyfikowany, 4-cylindrowy silnik benzynowy. Jest to najmocniejsza 4-cylindrowa jednostka kiedykolwiek montowana w seryjnym modelu BMW. Mimo to zużycie paliwa jest o około 5 procent niższe niż w poprzednim silniku: to zasługa m.in. udoskonalonej 8-stopniowej skrzyni Steptronic.