Nowe BMW serii 8 Gran Coupé
22 Czerwiec 2019

Nowe BMW serii 8 Gran Coupé

Indywidualny, ekstrawagancki wygląd zewnętrzny w nowej stylistyce BMW

Czterodrzwiowy samochód sportowy

Program modelowy nowej serii 8 został rozszerzony o czterodrzwiowy samochód sportowy. Nowe BMW serii 8 Gran Coupé z niezależną koncepcją nadwozia oraz technologią napędu i układu jezdnego, konsekwentnie ukierunkowaną na maksymalną dynamikę jazdy, wprowadza unikalne sportowe cechy do segmentu samochodów luksusowych.

Unikalna równowaga

Nowe BMW serii 8 Gran Coupé to indywidualista o doskonałej dynamice jazdy, pełnej emocji stylistyce, luksusowym wyglądzie i zwiększonym komforcie przestrzennym z tyłu. Sportowe osiągi nowego BMW serii 8 idą w parze z optymalną funkcjonalnością zarówno w codziennej eksploatacji, jak i na długich trasach.

Światowa premiera nowego BMW serii 8 Gran Coupé

Premiera samochodu odbędzie się na BMW Group#NextGen w dniach 25 – 27 czerwca 2019 r. w Monachium, a od września 2019 r. planowane jest wprowadzenie na rynek czterech wariantów modelowych: BMW M850i xDrive Gran Coupé z silnikiem V8 o mocy 530 KM, BMW 840i Gran Coupé i BMW 840i xDrive Gran Coupé z nowym 6-cylindrowym rzędowym silnikiem o mocy 340 KM oraz BMW 840d xDrive Gran Coupé z 6‑cylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 320 KM.