Nowe MINI John Cooper Works
18 Maj 2019

Nowe MINI John Cooper Works

MINI prezentuje najpotężniejsze modele dopuszczone do użytku na drogach publicznych w sześćdziesięcioletniej historii marki

Czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem o mocy 306 KM

Silniki w nowym MINI John Cooper Works Clubman i w nowym MINI John Cooper Works Countryman mogą pochwalić się znakomitymi osiągami na tle innych kompaktowych samochodów premium. W obu modelach wyjątkowo mocny silnik jest standardowo połączony z nową, 8‑stopniową, sportową skrzynią Steptronic z blokadą mechanizmu różnicowego na osi przedniej, napędem na cztery koła ALL4, specjalnie zaprojektowanym układem jezdnym oraz dodatkowymi wzmocnieniami konstrukcji nadwozia.

Zmodernizowane wersje dwóch najlepszych sportowych modeli

Najnowsza generacja 4‑cylindrowego silnika opracowanego dla modeli John Cooper Works z technologią MINI TwinPower Turbo góruje nad poprzednim napędem pod względem maksymalnej mocy aż o 75 KM. Maksymalny moment obrotowy zwiększono o 100 Nm do 450 Nm, a dzięki temu udało się znacząco zoptymalizować charakterystykę przyspieszenia. Nowe MINI John Cooper Works Clubman rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy, natomiast nowe MINI John Cooper Works Countryman osiąga „setkę” w 5,1 sekundy – odpowiednio 1,4 i 1,5 sekundy szybciej niż w poprzednich modelach.

Napęd na cztery koła MINI ALL4 w wyposażeniu standardowym

Dzięki skondensowanej mocy nowego silnika oraz zoptymalizowanej zdolności jej przenoszenia na nawierzchnię drogi lub w terenie, nowe MINI John Cooper Works Clubman i nowe MINI John Cooper Works Countryman zapewniły sobie miejsca w ścisłej czołówce sportowych modeli w segmencie kompaktowym. W palecie modeli MINI ci dwaj wyjątkowi zawodnicy zdecydowanie zasługują na pozycję na podium.