Nowy Fiat Tipo
02 Grudzień 2015

Nowy Fiat Tipo

Całkowicie nowy, zaprojektowany we Włoszech kompaktowy sedan

Zaprojektowany od samego początku, jako trójbryłowy sedan, całkowicie nowy Fiat Tipo prezentuje się światu, jako wyjątkowe połączenie komfortu, oszczędności pod względem zużycia paliwa, emisji spalin i technologii. A wszystko to wzbogacone ekskluzywnym włoskim designem, który łączy w sobie jakość projektu z proporcjami klasycznego sedana.

Często samochody o nadwoziu sedan powstają na bazie modelu hatchback, do którego dodawana jest trzecia bryła, tworząc nie zawsze spójny, całościowy kształt. Nowy samochód Fiata natomiast można określić mianem „zaprojektowany, aby być sedanem" i charakteryzuje go stylistyka, która łączy poszczególne części za pośrednictwem naturalnych i płynnych linii tworzących prawdziwego i dynamicznego sedana.

Gdy popatrzymy na model z boku można zauważyć charakterystyczną linię łączącą reflektory przednie ze światłami tylnymi, natomiast przeszklenia tworzą dynamiczny obraz, który daje wrażenie przewiewności i przestronności dla kierowcy i pasażerów.

Niezawodne i ekonomiczne silniki.
Fiat Tipo, będzie wyposażany w dwa silniki benzynowe (1,4 l o mocy 95 KM i 1,6 l o mocy 110 KM z automatyczną skrzynią biegów) i dwa silniki turbodiesel Multijet II (1,3 l o mocy 95 KM i 1,6 l o mocy 120 KM). W szczególności, silnik 1,6 l o mocy 110 KM z automatyczną skrzynią biegów zapewnia płynna i komfortową jazdę w każdych warunkach.

Najlepsza w klasie przestronność i ładowność.
Doskonałe połączenie piękna i funkcjonalności - nowy Fiat Tipo - umiejętnie godzi dużą ładowność z kompaktowymi rozmiarami sedana: jego długość to 4,5 metra, szerokość 178 cm i wysokość 148 cm. 264-centymetrowy rozstaw osi podkreśla przestronność wnętrza. Wszystko to jest potwierdzone pokaźnym rozmiarem wnętrza: przestronną kabiną pasażerską, która swobodnie może pomieścić 5 dorosłych pasażerów i pojemnością bagażnika 520 litrów. Doskonała jest również ergonomia kierowcy: wszystkie przyciski są umieszczone we właściwej pozycji i można z łatwością je dosięgnąć.

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Fiata Tipo w Polsce przewidziane jest w pierwszym kwartale 2016 roku.