Nowy Lexus CT za dwa lata
06 Lipiec 2018

Nowy Lexus CT za dwa lata

W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy crossover UX. Jednak Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy

Nowa kategoria w segmencie samochodów luksusowych

Kompaktowy hatchback z hybrydową jednostką napędową o łącznej mocy 136 KM trafił na rynek w 2011 roku i szybko stał się jednym z hybrydowych bestsellerów firmy. Od tego czasu Lexus sprzedał na całym świecie ponad 300 tysięcy egzemplarzy CT 200h, w tym ok. 75 tys. w Europie, jednym z największych rynków dla tego modelu.

Pascal Ruch, szef europejskiego oddziału Lexus

Segment, w którym konkuruje CT, jest wciąż bardzo istotny (...) Uważam, że UX raczej przyciągnie nowych klientów, a nie zastąpi CT. Na rynek trafił niedawno odświeżony CT, więc na kolejne działania mamy jeszcze co najmniej dwa lata. Nie musimy się spieszyć”.

Nowa wersja Lexusa CT 200h

Nowy model CT 200h zachowała zalety, za które cenią go posiadacze, takie jak funkcjonalność, ergonomia, oszczędność i niezawodność, zyskując przy tym nowocześniejszy design, który nadał mu bardziej emocjonalny i sportowy charakter. CT 200h ma teraz znacznie nowocześniejszy i bardziej agresywny przód z nowym wzorem kratki grilla o charakterystycznym kształcie klepsydry.