Nowy rozdział dla Team Peugeot Total
18 Kwiecień 2018

Nowy rozdział dla Team Peugeot Total

Pierwsza z 12 rund Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie odbędzie się w Barcelonie

Ekipy fabryczna

W sezonie 2018 serii wyścigowej World RXTeam Peugeot Total po raz pierwszy wystąpi w roli ekipy fabrycznej. Zespół będzie wystawiać 3 samochody różniące się kolorami. Startować nimi będą trzej utalentowani i wypróbowani kierowcy. Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata FIA Sébastien Loeb i Timmy Hansen otrzymają samochody Peugeot 208 WRX klasy Supercar, w najnowszej wersji, z silnikiem o mocy 560 KM.

Sesje testowe

W ciągu minionych tygodni zespół przeprowadził szereg sesji testowych, w tym oficjalne treningi na torze Silverstone, zorganizowane pod koniec marca. Kolejnym sprawdzianem była ostatnia przedsezonowa rozgrzewka w Wersalu, przeprowadzona na początku tygodnia. Prosto z niej Team Peugeot Total wyruszył do Barcelony, w pełni przygotowany by podjąć nowe sportowe wyzwania.

Zespół w znacznym stopniu opiera się na doświadczeniu rodziny Hansenów

Od nowego sezonu, wraz z otrzymaniem oficjalnego wsparcia marki Peugeot, jest to w stu procentach fabryczny zespół Peugeot Sport i jako taki będzie rywalizował z zespołami reprezentującymi inne marki samochodowe. Szefem zespołu został Kenneth Hansen, 14-krotny Rallycrossowy Mistrz Europy.