NX - bestseller Lexusa
21 Wrzesień 2018

NX - bestseller Lexusa

Najlepiej sprzedające się auto Lexusa w Europie

Wzrost sprzedaży

W pierwszej połowie 2018 roku w Europie sprzedano w 15 365 egzemplarzy bestsellerowego modelu NX. Oznacza to wzrost sprzedaży luksusowego SUV-a o 15 proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku. W osiągnięciu tego wyniku pomogło między innymi wprowadzenie w ubiegłym roku na rynek odnowionej wersji.

Pierwszy turbodoładowany silnik Lexusa

Odmiana NX 300 posiada pierwszy w historii marki turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy na 238 KM. Jednostka ta współpracuje z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów, która została specjalnie zestrojona dla modelu NX. Zastosowano w niej układ sterujący nowego typu, który kontroluje zapotrzebowanie na siłę napędową.

Hybryda z napędem 4x4

NX o oznaczeniu 300h jest hybrydowym SUV-em, napędzanym za pomocą 2,5-litrowej, 4-cylindrowej jednostki benzynowej, pracującej w oszczędnym cyklu Atkinsona oraz jednego silnika elektrycznego lub dwóch, w przypadku wersji z inteligentnym napędem na cztery koła E-FOUR. Całkowita moc układu to 197 KM, co pozwala hybrydowemu Lexusowi NX osiągnąć 100 km/h w 9,2 sekundy, a także uzyskać średnie spalanie na poziomie 5 l/100 km.