Odświeżony Lexus RX
28 Grudzień 2018

Odświeżony Lexus RX

Luksusowy SUV może wkrótce doczekać się faceliftingu

Podobieństwo do Lexusów NX i UX

Zdaniem portalu Just Auto, który przewiduje szybkie nadejście Lexusa RX po faceliftingu, auto ma zbliżyć się stylistką do odświeżonego w zeszłym roku mniejszego NX-a i zupełnie nowego crossovera Lexus UX, który zadebiutował na początku roku. Może to oznaczać, że charakterystyczny grill w kształcie klepsydry stanie się mniej wyrazisty i bardziej zintegrowany z resztą nadwozia.

Piąta generacja Lexusa RX w 2021 roku?

Dziennikarze przewidują również dosyć szybkie nadejście zupełnie nowej generacji Lexusa RX. Piąta odsłona luksusowego SUV-a miałaby trafić do produkcji w drugiej połowie 2021 roku. Zdaniem Just Auto samochód będzie oparty na nowej, modułowej platformie GA-K. Według przewidywań, wśród jednostek napędowych może znaleźć się hybrydowy układ plug-in, a nawet napęd wyłącznie elektryczny.

Bestseller Lexusa

Pozostanie przy produkcji Lexusa RX w Ameryce Północnej byłoby naturalną decyzją, bowiem SUV cieszy się tam ogromną popularnością, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Nie inaczej jest też w Europie, gdzie model RX jest drugim najlepiej sprzedającym się autem Lexusa, zaraz po mniejszym NX-ie. Facelifting Lexusa RX i premiera jego kolejnej generacji z pewnością będą istotnymi wydarzeniami dla rynku luksusowych SUV-ów.