Omotenashi – sztuka według Lexusa
30 Sierpień 2018

Omotenashi – sztuka według Lexusa

Obecność japońskiego ducha gościnności w salonach Lexusa

Lexus buduje auta, które mogą dorównać najlepszym

Marka szybko zaczęła wprowadzać na rynek samochodów premium innowacje oparte na tradycyjnych wartościach rodzimego kraju. Omotenashi to filozofia umieszczająca klienta w centrum działań – od linii produkcyjnej, z której zjeżdżają samochody, po obsługę w salonach sprzedaży.

Tomasz Bogadzki, Manager Omotenashi Lexus Kraków:

Omotenashi to japońska sztuka i filozofia gościnności, za którą kryje się wiele ciekawych zagadnień. Ich celem jest odpowiednie zadbanie o gościa lub o klienta, który przecież również jest gościem w naszym salonie. Z Omotenashi wynika dbałość o szczegóły. W zakresie moich obowiązków w Lexus Kraków jest między innymi to, aby obsługa w naszym salonie stała zawsze na najwyższym poziomie. Wszystko musi ze sobą współgrać i do siebie pasować. Dla przykładu – samochód trafiający do naszej sieci jest nie tylko serwisowany, ale przed wydaniem jest przeglądany według specjalnej listy mającej kilkadziesiąt pozycji, a jedna z nich obejmuje nawet opróżnienie popielniczki”.

Duch Omotenashi jest obecny również w projektach aut Lexusa

Jakość prowadzenia auta, luksusowy komfort, wyciszenie kabiny, stylizacja i osiągi oraz bezpieczeństwo są stworzone z intencją nie tylko zaspokojenia potrzeb klienta, ale przewidzenia i przewyższenia ich. Elementy Omotenashi widać w jakości wnętrza pojazdu, zaprojektowanego by sprawiać przyjemność zarówno dla oka, jak i dla zmysłu dotyku.