Pakiet M Sport dla odświeżonego BMW 6
11 Wrzesień 2015

Pakiet M Sport dla odświeżonego BMW 6

Przyglądamy się pakietowi M Sport dla wersji po faceliftingu

Od początku tego roku, BMW serii 6 prezentuje swój lekko odmłodzony wygląd. Bawarscy projektanci uznali, że najwyższa pora urozmaicić ofertę o pakiet dodatków modelu M. Pakiet obejmie nadwozie Coupe, Cabrio oraz Gran Coupe, czyli cztero drzwiową limuzynę.

Wraz z symbolem M na przednim grillu, samochód został wyposażony w 19-to calowe, pięcioramienne felgi z lekkich stopów, dodatki aerodynamiczne do nadwozia oraz adaptacyjne światła LED.

Kolejne dodatki znajdziemy we wnętrzu samochodu. Tu w oczy rzuci się wygodna, skórzana kierownica, przed którą rozświetli się wyświetlacz Head-Up Display, przenoszący informację z zegarów na przednią szybę. Kierowca, w otoczeniu boczków drzwi i foteli obszytych połączeniem skóry i alcantary, poczuje sportowy wystrój M pakietu. Elegancji dopełnia deska rozdzielcza pokryta skórą Nappa.

BMW M6 przyspiesza do 100 km/h w 4,2 s za sprawą podwójnie doładowanego silnika V8 o pojemności 4,4 l rozwijającego moc 560 KM. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Co ciekawe, producent deklaruje użycie paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 9,9 l/100 km.

W zależności od wersji jaką posiadamy, w odświeżonej M-ce znajdziemy systemy audio z 12 głośnikami w wersji Cabrio, oraz 16 głośnikami w wariantach Coupe i Gran Coupe.

Nowością jest kontrolowany głosem zestaw nawigacji satelitarnej z 10-calowym wyświetlaczem oraz rozszerzony systemem bezdotykowej obsługi telefonu.