Polska premiera V60 Cross Country
15 Październik 2018

Polska premiera V60 Cross Country

W czwartek 11 października miała miejsce polska premiera nowego Volvo V60 Cross Country

Trochę kombi, trochę SUV

Nowy model V60 Cross Country to uterenowione kombi, które kontynuuje ponad dwudziestoletnią tradycję Volvo w budowaniu takich aut. Dostępne są wyłącznie wersje z napędem na cztery koła napędzane silnikiem Diesla D4 190 KM. Później debiutuje także silnik benzynowy T5 AWD 250 KM. W pokonywaniu nieutwardzonych szlaków pomaga tryb jazdy Off-road utrzymujący stały napęd na obie osie.

Szwecja, Włochy i… Polska

Model V60 Cross Country nie miał swojej premiery targowej. Jest pokazywany od razu dziennikarzom i klientom. Do Polski trafił zaraz po premierze w macierzystej Szwecji i we Włoszech. Pokaz nowego auta dla przedstawicieli mediów miał miejsce w unikalnym salonie Volvo umiejscowionym w samym sercu Warszawy.

Premiera w Polsce

W premierze zorganizowanej 11 października uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli mediów, a także influencerzy ze świata sztuki, designu i biznesu. 12 października samochód był eksponowany w tym salonie dla wszystkich chętnych. 13 października podobny pokaz odbył się w salonie Euro-Kas w Katowicach i zbiega się z otwarciem nowego obiektu dealerskiego.