Posiadacze Lexusów wierni marce
25 Lipiec 2018

Posiadacze Lexusów wierni marce

Według analizy opublikowanej przez CarMAX, największą lojalnością posiadaczy samochodów cieszy się w USA japoński Lexus

Posiadacze Lexusów powyżej średniej

Przebadane transakcje z ubiegłego roku dowodzą, że samochód tej samej marki, co poprzedni, najczęściej kupują posiadacze Lexusówwiernością wykazało się aż 30,4 proc. właścicieli, o ponad połowę więcej od średniej, wynoszącej 19,4 proc. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Mercedes, a na trzecim – bliski sercom Amerykanów Ford.

RX zaraz za Chevroletem Corvette

Czołówkę zestawienia modeli podzieliły między siebie auta będące w Stanach symbolami swoich segmentów, z legendarnym, sportowym Chevroletem Corvette na czele. Drugie miejsce na podium zajął bestsellerowy SUV Lexus RX, a trzecie pickup Dodge RAM. Na czwartej pozycji uplasował się niezwykle popularny za oceanem luksusowy rodzinny sedan Lexus ES, który właśnie debiutuje na rynkach europejskich.

Nabywcy przywiązani do SUV-ów i sedanów

Ciekawe są wyniki rankingu pod względem rodzaju nadwozia. Przy swoim wyborze najchętniej pozostawali właściciele pięciodrzwiowych SUV-ów, czterodrzwiowych sedanów i czterodrzwiowych pickupów. Najbardziej skłonni do zmiany byli posiadacze trzydrzwiowych hatchbacków – zaledwie 5,9 proc. z nich kupowało samochód z takim samym nadwoziem, jak poprzednie.