Premiera nowej Mazdy3 w Japonii
16 Lipiec 2016

Premiera nowej Mazdy3 w Japonii

Mazda3 z roku modelowego 2017

Koncepcja Jinba Ittai

Najnowszą Mazdę3 zaprojektowano zgodnie z filozofią, w której najważniejszy jest człowiek. Sportowy pojazd otrzymał dodatkową dawkę Jinba Ittai, czyli stosowanej przez Mazdę koncepcji jedności konia i jeźdźca. Była to główna zasada obowiązująca przy projektowaniu roadstera MX‑5.

Nowoczesna technologia

Premiera Mazdy3 z roku modelowego 2017 jest także debiutem systemu G-Vectoring Control (GVC). Jest to system wchodzący w skład nowej technologii SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS, zapewniających zintegrowaną kontrolę nad pracą silnika, skrzyni biegów, podwozia oraz nadwozia.GVC zmienia wartość momentu obrotowego silnika, celem optymalizacji dociążenia poszczególnych kół, podnosząc jednocześnie precyzję prowadzenia i komfort jazdy w każdych warunkach.

Wnętrze

Wewnątrz Mazdy3 2017 stało się jeszcze bardziej funkcjonalnie i praktycznie. Udoskonalony wyświetlacz Head-up ułatwia przekazywanie informacji kierowcy bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Nadwozia hatchback i sedan wyróżniają się niskoprofilową, harmonijną i mocną sylwetką.

Za niedługo w salonach

Na rynku europejskim Mazda3 z roku modelowego 2017 zadebiutuje jeszcze w tym roku. Oferta silników będzie obejmowała trzy silniki benzynowe SKYACTIV-G oraz SKYACTIV-G 2.0 w dwóch wersjach mocy (120 i 165 KM) oraz diesla: SKYACTIV-D