Produkcja Toyoty Corolli generacji w Missisipi
03 Maj 2018

Produkcja Toyoty Corolli generacji w Missisipi

Toyota ogłosiła, że zainwestuje 170 milionów dolarów w stanie Missisipi w uruchomienie produkcji nowej Corolli

Inwestycja w TNGA

Inwestycja o wartości 170 milionów dolarów w fabrykę w Blue Springs obejmuje całkowitą wymianę linii produkcyjnych. Nowe linie pozwolą budować samochody bardziej wydajnie i szybciej wprowadzać modyfikacje. Inwestycja w TNGA wzmocni konkurencyjność fabryki w Missisipi.

Nowa filozofia projektowania i produkcji samochodów

Technologia modułowa pozwala tworzyć samochody wyższej jakości w krótszym czasie, zachowując charakterystyczny dla Toyoty poziom niezawodności i bezpieczeństwa. Samochody zbudowane w architekturze TNGA mają lepsze osiągi, prowadzą się bardziej bezpośrednio i są wygodniejsze. Modułowa konstrukcja pozwala skrócić czas projektowania nowego modelu i szybciej przystosowywać je do zmieniających się potrzeb rynku.

Od 2007 r. Toyota przeznaczyła na rozwój zakładu w Missisipi ponad miliard dolarów

Wprowadzenie technologii produkcji TNGA oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu pozwoli stworzyć 400 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jest to element pięcioletniego programu inwestycji Toyoty w amerykańskie zakłady na kwotę 10 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat, który do dziś został zrealizowany niemal w połowie.