Prototyp BMW serii 8 Cabrio w Dolinie Śmierci
06 Wrzesień 2018

Prototyp BMW serii 8 Cabrio w Dolinie Śmierci

Czteroosobowy kabriolet BMW serii 8 przechodzi w USA testy w gorącym klimacie

Intensywne jazdy testowe między Las Vegas a Doliną Śmierci

W USA rozpoczęła się decydująca faza prac nad nowym BMW serii 8 Cabrio. Wyniki testów w gorącym klimacie na zachodzie Stanów Zjednoczonych dostarczają ważnych informacji na temat niezawodności działania elementów mechanicznych i elektronicznych w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Dolina Śmierci to z pewnością nie są warunki pogodowe dla kabrioletu

Upał i ekstremalnie niska wilgotność powietrza w parku narodowym na pustyni Mojave tworzą jednak idealne warunki do szczególnego rodzaju testów. Wewnątrz prototypu BMW serii 8 Cabrio, który wcześniej przez wiele godzin stał w pełnym słońcu, inżynierowie BMW sprawdzają elektronikę pokładową, system hi-fi, czujniki i kamery układów asystujących kierowcy, wyświetlacze nowego systemu operacyjnego BMW 7.0, funkcje łączności, regulację foteli oraz klimatyzację automatyczną.

Testy przygotowujące do produkcji seryjnej

Testy w gorącym klimacie mają podobne znaczenie dla przygotowań nowego BMW serii 8 Cabrio do produkcji seryjnej, co program w Zimowym Centrum Testowym w Arjeplog w Szwecji, jak również intensywne jazdy w bazie testowej BMW Group w Miramas w południowej Francji i na torze Nürburgring.