RAV4 Hybrid najoszczędniejsza w USA
04 Lipiec 2018

RAV4 Hybrid najoszczędniejsza w USA

Toyota RAV4 Hybrid zużywa najmniej paliwa spośród wszystkich SUV-ów dostępnych na amerykańskim rynku

Najbardziej wydajny kompaktowy SUV

Według badań Consumer Reports (CR), RAV4 Hybrid pokonuje średnio 31 mil na jednym galonie benzyny. Na autostradzie wynik ten rośnie do 36 mil na galon, zaś w miejskich warunkach testerom CR udało się uzyskać 26 mil na galon. To najlepszy rezultat wśród kompaktowych (w amerykańskim rozumieniu) SUV-ów, testowanych przez tą organizację.

Najoszczędniejsze duże SUV-y

W klasie średniej wielkości i dużych SUV-ów, obejmujących w znacznej mierze terenówki, na pierwszym miejscu znalazła się elektryczna Tesla Model X 90D. Wśród aut spalinowych liderem jest Lexus RX 450h z wynikiem 29 mil na galon, a drugie miejsce zajęła Toyota Highlander Hybrid Ltd (25 mil na galon). Pierwszą piątkę zamykają Jeep Grand Cherokee Limited z silnikiem Diesla (24 mile na galon) i Hyundai Santa Fe Sport (23 mile na galon).

Wzór niezależnych badań

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w Europie, oficjalne badania zużycia paliwa są przeprowadzane w laboratorium według ściśle określonych procedur. Od dłuższego czasu wiadomo, że testy laboratoryjne dają inne wyniki niż przeciętna jazda po publicznych drogach. Dlatego Consumer Reports regularnie prowadzi testy zużycia paliwa nowych samochodów dostępnych w USA niezależnie od rządowej agencji EPA.