Rekordowy wynik MÉGANE R.S. TROPHY-R
25 Maj 2019

Rekordowy wynik MÉGANE R.S. TROPHY-R

Renault MÉGANE R.S. TROPHY-R osiągnęło na Nordschleife nowy najlepszy czas (07’40’’100) w kategorii samochodów seryjnych z przednim napędem

Zamiłowanie Renault Sport do wyzwań i wysokich osiągów

Renault MÉGANE R.S. TROPHY-R jest wyposażone w 300-konny silnik, ten sam co Mégane R.S. Trophy, ale przewagę w osiągach zawdzięcza zmniejszeniu masy o 130 kg, lepszej aerodynamice oraz bardziej radykalnym zmianom w układzie jezdnym. MÉGANE R.S. TROPHY-R znajdzie się na rynku pod koniec roku w limitowanej serii kilkuset egzemplarzy. Renault Sport współpracuje z najbardziej renomowanymi producentami podzespołów - Akrapovič, Brembo, Bridgestone, Öhlins i Sabelt.

Zgodnie z tradycją Renault Sport

MÉGANE R.S. TROPHY-R zostało opracowane jako samochód wyścigowy. Specjalny, mały zespół przygotował projekt w bardzo krótkim czasie. Skoncentrował się na trzech założeniach: maksymalnym zmniejszeniu masy samochodu o 130 kg (w porównaniu do Mégane R.S. Trophy bez opcji), dopracowaniu aerodynamiki i modyfikacjach układu jezdnego.

Wynik jest bezdyskusyjny

5 kwietnia 2019 roku MÉGANE R.S. TROPHY-R ustanowiło nowy rekord w kategorii samochodów seryjnych z przednim napędem. Na legendarnej pętli Nordschleife toru Nürburgring, który jest wyrocznią dla wyczynów sportowych i cieszy się światową renomą, samochód pokonał 20,832 km i 73 zakręty północnej pętli w 07’40’’100.