Renault Duster Oroch
27 Listopad 2015

Renault Duster Oroch

Cztery drzwi, wnętrze dla pięciu osób i obszerna skrzynia ładunkowa

Renault Duster Oroch powstał na platformie Dacii Duster, nie dziwi więc, że budzi podobieństwo do popularnego na polskich drogch modelu Dacii. Samochód został stworzony z myślą o klientach oczekujących trwałości i niskich kosztów eksploatacji. Oprócz funkcji samochodu osobowego, ma również sprawdzać się w roli samochodu użytkowego, pełnowartościowego pick-upa.

Pomimo, iż przód samochodu niemal w całości pochodzi z modelu Dacii, to tył jest zupełnie inaczej zakończony. Na potrzeby otwartej skrzyni ładunkowej wydłużono sylwetkę samochodu. Dzięki temu zabiegowi można śmiało powiedzieć, że samochód sporo zyskał nie tylko na walorach użytkowych, ale również estetycznych. Wnętrze samochodu, co prawda przypomina to znane z pojazdów na naszych drogach, jednak wydaje się być lepiej wykonane i zdecydowanie lepiej wyposażone. Przykładem może być kolorowy, siedmio calowy ekran dotykowy Media NAV Evolution, posiadający nawigację, gniazda USB oraz system multimedialny.

Ponieważ samochód został stworzony z myślą o podboju rynku Ameryki Południowej, przewidziano wyłącznie niezawodne silniki benzynowe o pojemności 1,6 i 2 litrów (115 i 148 KM). Warto rónież wspomnieć, że samochód świeżo po premierze w Sao Paulo zdobył tytuł „Najlepszego pick-upa roku” w plebiscycie CAR Awards 2016, który został zorganizowany przez brazylijskie czasopismo CAR Magazine.