RENAULT EZ-FLEX
25 Kwiecień 2019

RENAULT EZ-FLEX

Nowatorski eksperyment dla lepszego zrozumienia specyfiki dostaw ostatniego kilometra

Stworzony z myślą o miejskich dostawach

Renault EZ-FLEX to niezwykle zwrotny samochód dostawczy o kompaktowych wymiarach, który bez problemu przemierza ulice miasta. Jego głównym atutem jest optymalny stosunek wymiarów zewnętrznych do powierzchni załadunkowej. Model o długości 3,86 m, szerokości 1,65 m i wysokości 1,88 m bez problemu wjedzie na każdy parking. Biorąc pod uwagę tak niewielkie wymiary, Renault EZ-FLEX ma imponującą ładowność 3 m3.

Nowoczesne systemy

Kierowca siedząc na swoim fotelu ma doskonałą widoczność pieszych i miejskiego otoczenia, a w zasięgu ręki proste w obsłudze i ergonomiczne elementy sterujące. Interfejs, za pomocą którego kierowca komunikuje się z pojazdem, jest nowoczesny i w pełni zintegrowany ze smartfonem. Obejmuje wszystkie usługi i aplikacje związane z samochodem i jest kompatybilny z dodatkowymi aplikacjami związanymi z profilem działalności użytkownika.

Załadunek tylnej przestrzeni bagażowej

Załadunek tylnej przestrzeni bagażowej został zoptymalizowany dzięki ergonomicznej wysokości progu załadunkowego (760 mm nad ziemią) oraz zamontowaniu klapy, która zapewnia łatwy dostęp do bagażnika. Istnieje możliwość zmiany konfiguracji tylnej przestrzeni na potrzeby profesjonalistów, którym samochody zostały użyczone. Elektryczny model EZ-FLEX może wjeżdżać do śródmieścia i ma zasięg 100 km.