Samochody Toyoty ze sztuczną inteligencją
16 Grudzień 2018

Samochody Toyoty ze sztuczną inteligencją

Toyota wprowadzi na rynek platformę opartą na sztucznej inteligencji, służącą do sterowania głosowego różnymi funkcjami samochodu

Nowy system jest oparty na platformie Clova

Cloud Virtual Assistant firmy Line Corp. wykorzystuje technologię chmury i sztuczną inteligencję, zdolną do rozumienia komend i odpowiadania na nie. Kierowcy będą mogli używać takich poleceń głosowych jak „Powiedz, jak dojechać do Tokyo Tower” czy „Powiedz, czy Tomei Expressway jest zakorkowana”. Kierowca będzie mógł także m.in. sprawdzić głosowo pogodę w miejscu docelowym, wysłać bądź odebrać maile, wykonać darmowe połączenie telefoniczne przez aplikację Line, a nawet wyłączyć światła w swoim mieszkaniu.

Bezpieczniej niż ze smartfonem

W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków spowodowanych przez kierowców używających smartfona podczas jazdy. „W tej sytuacji zadaniem producentów samochodów jest stworzenie takich rozwiązań, które pozwolą bezpiecznie korzystać z telefonów” – powiedział Keiji Yamamoto, przedstawiciel Toyoty na konferencji prasowej na targach CEATEC.

Toyota i Line Corp.

Firmy zapowiedziały wprowadzenie na rynek nowego systemu komunikatów głosowych podczas dnia prasowego na największych azjatyckich targach branży elektroniki i technologii informacyjnych CEATEC (Combined Exhibition of Advanced Technologies). W tym roku wzięło w nich udział 725 firm z 20 krajów.