Samowystarczalny salon Mitsubishi
08 Styczeń 2019

Samowystarczalny salon Mitsubishi

Mitsubishi Motors Corporation oraz Kyushu Mitsubishi Motors Sales Co., Ltd. zamierzają stworzyć salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej

Salon Futamatase DENDO Drive Station

W salonie dealerskim Futamatase DENDO Drive Station w prefekturze Fukuoka w Kyushu zamontowano nowe panele słoneczne o dużej wydajności i moduł akumulatorów do magazynowania wytworzonej energii. System został uruchomiony 20 grudnia 2018 r. Jego specyfikacja przewiduje możliwość ponownego użycia baterii EV i PHEV, które mogą posłużyć jako jednostki do magazynowania energii.

Zarządzanie energią elektryczną

Oprócz możliwości ładowania pojazdów elektrycznych i elektrycznych hybryd PHEV, użycie adaptera V2H*1 pozwala systemowi na dostarczenie wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby salonu sprzedaży, wykorzystując moc pobieraną z akumulatorów aut elektrycznych i PHEV oraz energię wytworzoną przez panele słoneczne.

Prelekcji i prezentacje w salonie sprzedaży

Oprócz standardowej ekspozycji pojazdów Mitsubishi, w salonie sprzedaży nowej generacji DENDO Drive Station odbywają się prelekcje i prezentacje dla gości na temat przyszłości pojazdów elektrycznych, ich ważnego miejsca w energetycznej strukturze oraz przydatności w przypadku klęsk żywiołowych.