Silnik V8 w nowym BMW serii 8 Coupé
08 Sierpień 2018

Silnik V8 w nowym BMW serii 8 Coupé

Arcydzieło z fabryki silników w Monachium

Montaż nowego ośmiocylindrowego silnika

Nowe BMW serii 8 Coupé montowane jest w zakładach BMW w Dingolfing, natomiast silnik tego najbardziej dynamicznego modelu produkowany jest w głównym zakładzie firmy w Monachium. Równolegle z rozpoczęciem produkcji nowego luksusowego samochodu sportowego, ukończono produkcję pierwszych silników V8 do BMW M850i xDrive Coupé.

Niezwykły charakter nowego silnika V8

Te wyczynowe silniki powstają przy dużym udziale precyzyjnej pracy rzemieślniczej, wykonywanej przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy prowadzą każdy silnik przez indywidualny proces produkcji. Blok silnika, skrzynia korbowa i głowice cylindrów nowego silnika V8 są dostarczane do Monachium z odlewni metali lekkich BMW Group w Landshut, montowane na nośnikach systemowych ze zintegrowanym modułem danych, a następnie obrabiane mechanicznie z najwyższą precyzją.

Montaż nowego silnika V8

Doświadczenie specjalistów z fabryki BMW w Monachium w zakresie mocnych i złożonych jednostek napędowych wykorzystywane jest również w produkcji silników sześcio- i ośmiocylindrowych do aktualnych modeli BMW M oraz silników dwunastocylindrowych do BMW M760Li xDrive i modeli Rolls-Royce’a.