Siódme wcielenie Lexusa ES
29 Maj 2018

Siódme wcielenie Lexusa ES

Lexus wprowadza do swej polskiej oferty zupełnie nowy model – rodzinną limuzynę ES

Amerykański sen w Europie

Na europejski rynek trafia siódma generacja ES, od lat nieodmiennie pozostającego najchętniej kupowanym sedanem Lexusa w Stanach Zjednoczonych. Nowe auto jest jednocześnie pierwszym modelem tej marki, zbudowanym na nowej platformie z wykorzystaniem wielu innowacyjnych technologii.

Nowa platforma

Punktem wyjścia stała się nowa platforma GA-K – przeznaczony dla pojazdów z przednim napędem odpowiednik platformy GA-L, wykorzystanej w coupe LC i limuzynie LS. Odznacza się ona bardzo dużą sztywnością skrętną, uzyskaną przy niewielkiej masie dzięki zastosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości i zaawansowanych technologii łączenia elementów oraz starannie zaprojektowanej strukturze.


Hybryda czwartej generacji

Lexus ES 300h został wyposażony w hybrydową jednostkę napędową czwartej generacji o łącznej mocy 218 KM, odznaczającą się poprawioną dynamiką oraz zmniejszonym zużyciem paliwa i emisją niepożądanych substancji. Wykorzystany w niej nowy 2,5-litrowy silnik pracujący w oszczędnym cyklu Atkinsona wyróżnia się najwyższą sprawnością cieplną w swojej klasie, czego efektem są wyższe osiągi bez wzrostu spalania.